Zapraszamy do zapoznania się ogłoszeniami na II Niedzielę Zwykłą 16.01.2022 r.

1. Nasze chrześcijaństwo jest często poważne i surowe. Akcentujemy w nim cierpienie, konieczność umartwienia i krzyż. Tymczasem sam Bóg spogląda na to co się stało przed dwoma tysiącami lat i co ma się dokonać kiedyś w niebie jak na wesele.  Ewangelia to przecież Dobra Nowina. O tym, że Bóg „raz na zawsze zniszczy śmierć” i „otrze łzy z każdego oblicza”.
2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne
w Pelplinie. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać”, zapewniając o pamięci w modlitwie ze strony obdarowanych.
3. Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii, potrwają one do piątku włącznie. Ostatni dzień jest jednocześnie okazją do kolędy dodatkowej, po wcześniejszym zgłoszeniu. Większość rodzin oczekuje na błogosławieństwo Boże swoich domów i wspólną modlitwę z kapłanem. Prosimy jednak, aby nie przyjmowały kolędy rodziny znajdujące się na kwarantannie, w izolacji domowej lub osoby obawiające się zakażenia. Można na drzwiach wywiesić kartkę z informacją, np. „zapraszamy na kolędę w przyszłym roku”. Pamiętajmy, że błogosławieństwo kolędowe jest przywilejem, a nie przymusem. Gdyby jednak rodziny pragnęły błogosławieństwa, ale z w/w względów nie mogły go przyjąć, kapłan może pobłogosławić nawet stojąc na zewnątrz mieszkania czy domu bądź w innym umówionym terminie. Prosimy o podwożenie księży. W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy już przyjęli kolędujących kapłanów. Dziękujemy również za ofiary składane na funkcjonowanie parafii oraz za ofiary przekazywane na nasz kościół.
4. Do 28 stycznia włącznie biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 9.30. Do tego czasu również Msze święte w ciągu tygodnia będziemy odprawiali tylko z rana, o godzinie 8.30.
5. Z kalendarza liturgicznego:
-17 stycznia (pn.) wspomnienie Św. Antoniego, opata
-19 stycznia (śr.) wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
-21 stycznia (pt.) wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
6. „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022.
Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. W niektórych miejscach inicjatyw jest tak dużo, że Tydzień Modlitw – wbrew swej nazwie – trwa kilka tygodni, a nawet miesiąc.
Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia, o godz. 17:00 w prawosławnej katedrze metropolitalnej św. Marii Magdaleny w Warszawie.
7. Plan kolęd:
poniedziałek (17.01.)   
od godz. 13:00 – Białowieża – prawa str. od Tucholi (1 ksiądz)
od godz. 14:30 – ul. Szkolna, ul. Sępoleńska (1 ksiądz)
wtorek (18.01.)
od godz. 14:30 – Pl. Wolności (2 księży)
środa (19.01.)
od 14.30 – ul. Ku Wiatrakom, ul. Janty – Połczyńskiego (1 ksiądz)
od 14.30 – ul. Murowa, ul. Zamkowa (1 ksiądz)
czwartek (20.01)
od godz. 14:30 – ul. Krzywa (1 ksiądz)
od godz. 14:30 – ul. Ogrodowa (1 ksiądz)
piątek (21.01.)
od godz. 14:30 – Pl. Zamkowy (1 ksiądz)
od godz. 14:30 – kolęda dodatkowa (1 ksiądz)
Prosimy o pojazdy na kolędę 15 minut przed rozpoczęciem kolędowania.
„Bóg zapłać” za ofiary składane z okazji kolędy, a szczególnie za ofiary składane na nasz kościół.

8. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Matce Najświętszej zawierzamy dzieci i młodzież naszej parafii oraz wszystkich przebywających na feriach zimowych prosząc o szczęśliwy wypoczynek.
9. Serdecznie zapraszamy na nasz kanał YouTube ParafiaŚwJakubaApostoławTucholi, gdzie w niedzielę i święta transmitujemy Msze Świętą. Teraz zapraszamy na relację filmową z koncertu kolęd w wykonaniu Patryka Szynwelskiego.

Udostępnij

Skip to content