Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami duszpasterskimi na Święto Chrztu Pańskiego 09.01.2022 r.

1. Chrzest Jezusa związany z namaszczeniem Go Duchem Świętym rozpoczął jego publiczną działalność. Uczeń Chrystusa przez chrzest złączony „z kapłanem prorokiem i królem na życie wieczne”, a w bierzmowaniu namaszczony Duchem Świętym też ma swoją misję do spełnienia. Tymczasem chyba większość chrześcijan czuje się przedmiotem misji Kościoła, a nie podmiotem, który ma w tej misji uczestniczyć…Mamy „wyrzekłszy się bezbożności i żądz światowych, rozumnie i sprawiedliwie, i pobożnie żyć na tym świecie, oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa” – uczy św. Paweł. Bezbożność? O tym mówi pierwsze przykazanie. Trudno zachowywać inne, gdy zapomina się, kto jest Bogiem, kto jest Panem.  Chrześcijanin nie powinien też uczestniczyć w wyścigu dzisiejszego świata o spełnienie swoich żądz.  Ma żyć rozumnie, sprawiedliwie i pobożnie. Aż bije z tych słów, że chodzi o życie w skromności i zdrowej pokorze. Bez oczekiwania fajerwerków. Niestety, chrześcijanie nie zawsze pamiętają kim są i przyjmują styl tego świata…
2.Niedziela Chrztu Pańskiego, liturgicznie kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy akcent bożonarodzeniowy aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze WSD w Pelplinie.
4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda. Większość rodzin oczekuje na błogosławieństwo Boże swoich domów i wspólną modlitwę z kapłanem. Prosimy jednak, aby nie przyjmowały kolędy rodziny znajdujące się na kwarantannie, w izolacji domowej lub osoby obawiające się zakażenia. Można na drzwiach wywiesić kartkę z informacją, np. „zapraszamy na kolędę w przyszłym roku”. Pamiętajmy, że błogosławieństwo kolędowe jest przywilejem, a nie przymusem. Gdyby jednak rodziny pragnęły błogosławieństwa, ale z w/w względów nie mogły, kapłan może pobłogosławić nawet stojąc na zewnątrz mieszkania czy domu, bądź w innym umówionym terminie. Prosimy o podwożenie księży. W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim, którzy już przyjęli kolędujących kapłanów. Dziękujemy również za ofiary składane na funkcjonowanie parafii oraz za ofiary przekazywane na nasz kościół.
5. Przez okres kolędowy, do 28 stycznia włącznie biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 9.30. Do tego czasu również Msze święte
w ciągu tygodnia będziemy odprawiali tylko z rana, o godzinie 8.30 i druga intencja około tej godziny.
6. Z kalendarza liturgicznego:
-11 stycznia (wt.) uroczystość dekanalna, KOLĘDA z Księdzem Biskupem Ryszardem
-12 stycznia (śr.)imieniny Ks. Bpa Arkadiusza OKROJA Solenizantowi życzymy hojności Bożych Darów!
7. Plan kolęd:
poniedziałek (10.01.)                      
od 15.30 – ul. Nowodworskiego, ul. Stara (2 księży)
wtorek (11.01.) – Kolęda dekanalna z Księdzem Biskupem
środa (12.01.)                   
od 15.30 – ul. Młyńska i Chojnicka oraz za Młynem (1 ksiądz)
od 15.30 – ul. Chojnicka 50-57, ul. Lipowa, ul. Czerska, ul. Rzepakowa (1 ksiądz)          
czwartek (13.01)
od godz. 15:30 – ul. Chojnicka 1-49 (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – ul. Chojnicka 2-48 (1 ksiądz)
piątek (14.01.)                 
od godz. 15:30 –  ul. Rycerska, ul. Studzienna, ul. Starofarna, ul. Rzeźnicka (1 ksiądz)
od godz. 15:30 – ul. Krótka, ul. Wałowa, ul. Kościelna, (1 ksiądz)
sobota (15.01.)          
od godz. 10:00 – Białowieża – lewa strona od Tucholi (1 ksiądz)
od godz. 10:00 – ul. Polna, ul. Łanowa, ul. Zbożowa  (1 ksiądz)
poniedziałek (17.01.)   
od godz. 13:00 – Białowieża – prawa str. od Tucholi (1 ksiądz)
od godz. 14:30 – ul. Szkolna, ul. Sępoleńska (1 ksiądz)
wtorek (18.01.)
od godz. 14:30 – Pl. Wolności (2 księży)
od 14.30środa (19.01.)             
ul. Murowa, ul. Zamkowa (1 ksiądz)
od 14.30 – ul. Ku Wiatrakom, ul. Janty – Połczyńskiego (1 ksiądz)
czwartek (20.01)
od godz. 14:30 – ul. Krzywa (1 ksiądz)
od godz. 14:30 – ul. Ogrodowa (1 ksiądz)
piątek (21.01.)
od godz. 14:30 – Pl. Zamkowy (1 ksiądz)
od godz. 14:30 – kolęda dodatkowa (1 ksiądz)
Prosimy o pojazdy na kolędę 15 minut przed rozpoczęciem kolędowania.
„Bóg zapłać” za ofiary składane z okazji kolędy, a szczególnie za ofiary składane na nasz kościół.

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz tel. 52 334 35 23
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz 52 334 31 44

Do domu Ojca w niebie odeszli: Regina Zakrzewska 01.01.2022 r.                                                                                                                                                     

Udostępnij

Skip to content