Zapraszamy do zapoznania się ogłoszeniami duszpasterski na III Niedzielę Adwentu 12.12.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 12.12.2021 r.
1. Różowa barwa szat liturgicznych w tę niedzielę, ten niejako złagodzony fiolet pokutny adwentu, wzywa nas dziś do szczególnej radości. Dlaczego szczególnej?
W naszych latach dziecięcych druga połowa adwentu przypominała bliskie już najradośniejsze ze świąt: nadchodzące Boże Dzieciątko zapowiadało urozmaicony obraz betlejemskiej stajenki, choinkę, a pod nią upominki. Mimo że te rzewne wspomnienia mają wciąż dla nas wartość, bliskość Pana mamy inaczej rozumieć teraz jako dojrzali chrześcijanie. Odpowiednio do tego inna ma być nasza radość, znacznie głębsza, gdyż znacz¬nie wzbogacił się nasz obraz Przychodzącego Zbawiciela. Wzrokiem wiary ogarniamy już nie tylko uwiecznione w uroczystości Bożego Narodzenia pierwsze, historyczne, przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię, ale ta wiara ukazuje nam również drugie przyjście – Jego paruzję, a co więcej – Jego nieustanną bliskość w naszej teraźniejszości. Z tej bliskości płynąca radość ma kształtować obecne nasze życie.
2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
3. Jutro – 13 grudnia – przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej zaproponował inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do gestu m.in. św. Jana Pawła II, który 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób w Pałacu Apostolskim wyraził swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze św. adwentowe. W naszym kościele są one celebrowane w dni powszednie o godz. 17:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci prosimy o przygotowanie ozdób w postaci aniołków do dekoracji żłóbka.
5. Spowiedź św. adwentowa dla całej parafii odbędzie się w sobotę 18 grudnia w godzinach 9:00 – 10.00 i od 14.30-15.30; a po wznowieniu po przerwie, spowiedź potrwa od 16:00 – 17:00. W Kiełpinie od 15:00 – 15:20. Będą przyjezdni spowiednicy.
6. Pobłogosławione i poświęcone opłatki, którymi w Wigilijny wieczór w gronie najbliższych będziemy łamać się i składać życzenia, można nabywać w zakrystii lub biurze parafialnym. W tych miejscach też możemy zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy II) w sobotę (18.12) na Mszy Św. o godz. 17:00. Następnie spotkanie formacyjne.
8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.
9. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od piątku, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.
10. UWAGA! KONKURS! Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie plastycznym pt. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły. Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły…”. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego). Technika wykonania prac: KOLAŻ Format pracy: A4, A3, A2. Prace z dopiskiem „Konkurs Plastyczny” należy przysyłać wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia ( do pobrania na stronie https://orszak.org/…/konkurs-plastyczny–pt-z-narodzenia-pa… na adres: Fundacja Orszak Trzech Króli; Skrytka pocztowa 34; 05-410 Józefów
11. Z kalendarza liturgicznego:
– 13 grud. (pn.) wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
– 14 grud. (wt.) wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
12. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych, od 01 grudnia został zmniejszony (z 75 do 50 proc.) limit dostępnego obłożenia miejsc. Zatem kościoły mogą być wypełnione w połowie (dotyczy to miejsc siedzących i stojących). Nowy limit – (50 proc. obłożenia) oznacza, że w naszym kościele w liturgiach jednocześnie może uczestniczyć 200 osób. Natomiast w Kiełpinie 90 wiernych. Do tej liczby nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Aktualne obostrzenie ma na razie obowiązywać do 17 grudnia.
13. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz Ks. Jan Pałubicki Proboszcz

Chrzest święty przyjęli: Julia Iwicka

Intencja papieska na grudzień:
Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego
— aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2022/2023
„Posłani w pokoju Chrystusa”

www.parafiajakub.pl www.facebook.com/ParafiaJakubTuchola
e:mail: parafia-jakub@tuchola.pl

Ks. Jan Pałubicki Proboszcz tel. 52 334 35 23
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz 52 334 31 44

Do domu Ojca w niebie odeszli:
Wanda Zielińska 06.12.

Udostępnij

Skip to content