Zapraszamy do zapoznania się ogłoszeniami duszpasterskimi na II Niedzielę Adwentu 05.12.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 5.12.2021 r.
1. Choć ludzkie ścieżki są kręte, a obietnice Boże mogą wydawać się mrzonkami, Bóg i tak swoje dzieło zbawienia człowieka doprowadza do końca. Zbawienie zaś, co warto podkreślić, nie jest dla jakichś tam ludzi, ale dla mnie i dla Ciebie. Człowiek czasem zastanawia się, ile w tym co go spotyka, w jego sukcesach, jest Bożej łaski, a ile własnej pracy. Obraz prostowania dróg dla Zbawiciela ładnie te sprawy wyjaśnia: zbawia Bóg, ale naszym zadaniem jest współpraca z Nim. Jak my przygotowujemy Bogu drogę w swoim życiu?
2. W II Niedzielę Adwentu – obchodzimy dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na potrzeby naszych braci i sióstr mieszkających za wschodnią granicą. Natomiast kolekta przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej.
3. Przyszłotygodniowa zbiórka mszalna będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze św. adwentowe; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w dni powszednie o godz. 17:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
5. Pobłogosławione i poświęcone opłatki, którymi w Wigilijny wieczór w gronie najbliższych będziemy łamać się i składać życzenia, można nabywać w zakrystii lub biurze parafialnym. W tych miejscach też możemy zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Wspierając w ten sposób akcję „Caritas”, której symbolem jest świeca, a jej płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi. Za świece większe składamy ofiarę 15 zł., za mniejsze 8 zł.
6. W środę, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia w Godzinie Łaski czyli między godziną 12.00 a 13.00 można uprosić wiele łask dla siebie i świata. Matka Boża podczas objawienia w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Dzięki modlitwom w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia, Pan mój, Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu”. Skorzystajmy z daru Matki Bożej! –
7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy I) w sobotę (11.12)na Mszy Św. o godz. 17:00. Następnie spotkanie formacyjne.
8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.
9. W listopadzie minęło 20 miesięcy działalności III Róży Rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. 20 miesięcy codziennie odmówionej dziesiątki różańca świętego, a tym samym 20 miesięcy odmówionych czterech części tej modlitwy. Jeszcze większą radością jest kontynuacja przez rodziców tego dzieła w kolejnej turze. Rozpiskę nowego grafiku na kolejne 20 miesięcy można odbierać w zakrystii. Czekamy na chętnych, którzy chcieliby podjąć się ofiarowania daru modlitwy swoim dzieciom.
10. UWAGA! KONKURS! Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie plastycznym pt. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły. Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły…”. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego). Technika wykonania prac: KOLAŻ Format pracy: A4, A3, A2. Ocena prac: Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: zgodność z tematem, oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu i samodzielność wykonania pracy. Prace z dopiskiem „Konkurs Plastyczny” należy przysyłać wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia ( do pobrania na stronie https://orszak.org/…/konkurs-plastyczny–pt-z-narodzenia-pa… na adres: Fundacja Orszak Trzech Króli Skrytka pocztowa 34 05-410 Józefów
11. Z kalendarza liturgicznego:
– 07 grud. (wt.) wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
-08 grud. (śr.) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
12. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych, od 01 grudnia został zmniejszony (z 75 do 50 proc.) limit dostępnego obłożenia miejsc. Zatem kościoły mogą być wypełnione w połowie (dotyczy to miejsc siedzących i stojących). Nowy limit – (50 proc. obłożenia) oznacza, że w naszym kościele w liturgiach jednocześnie może uczestniczyć 200 osób. Natomiast w Kiełpinie 90 wiernych. Do tej liczby nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Aktualne obostrzenie ma na razie obowiązywać do 17 grudnia.
13. Rozpoczęliśmy radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa podczas Świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Niech to również będzie dobry czas dla każdego z nas, niech będzie to czas zmiany na lepsze, czas rozwiązania sporów, czas uporządkowania życia, czas zerwania z nałogiem, czas gorliwszego wypełniania swoich obowiązków wynikających z powołania, niech to będzie czas, który przyniesie nam prawdziwą radość życia. Takie życzenia składamy sobie i Wam drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii.
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz Ks. Jan Pałubicki Proboszcz

Chrzest święty przyjęli: Antoni Rink; Cezary Beller

Intencja papieska na grudzień:
Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

Program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2022/2023
„Posłani w pokoju Chrystusa”

Udostępnij

Skip to content