Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami Duszpasterskimi na I Niedzielę Adwentu – 28.11.2021 r.

1. Niedługo święta. Znów będzie szopka, będzie choinka… Ale zupełnie nie o tym są czytania liturgii pierwszego dnia Adwentu. To raczej spojrzenie w przyszłość. Na koniec tego świata. Tak, Adwent każe nam skierować myśli ku powtórnemu przyjściu Jezusa i szczęśliwej wieczności. Dziś? Jutro? Tego nikt nie wie. Przyszło nam żyć między „Chrystus zmartwychwstał”, a „Chrystus powróci”. I dobrze by było, gdyby, gdy przyjdzie, zastał nas na ten dzień przygotowanych. I o tym są czytania tej niedzieli.
2. Dzisiejszą I-wszą Niedzielą Adwentu zapoczątkowaliśmy nowy rok liturgiczny, a zarazem bezpośredni okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
i powtórnego przyjścia Chrystusa. Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Rok ten będzie trzecim, ostatnim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest uświadomienie wezwania nas do świadczenia o Panu Jezusie w naszym codziennym życiu i przemieniania tego świata według Bożego zamysłu, poprzez budowanie cywilizacji życia i miłości. Abyśmy mogli być prawdziwymi świadkami Jezusa, najpierw Jezus musi zamieszkać w naszym sercu, mieć pierwsze miejsce w naszym życiu. Do tego namawia nas właśnie Adwent.
3. Adwent, jako okres radosnego i pobożnego przygotowania do dnia narodzin Pana, obchodzi się do dziś prawie w niezmienionej formie. Nie jest to już jednak okres pokutny (jak kiedyś). Warto jednak powziąć stosowne postanowienia, wzmacniające naszą wolę, mając na względzie słowa Pana: „uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przyszedł na was znienacka; jak potrzask” (Łk 21, 34).
4. Zapraszamy wszystkich w dni powszednie na Msze św. adwentowe o godz. 17:00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i papierowe laurki z wypisanymi postanowieniami na czas adwentu. Do uczestnictwa zachęcamy również młodzież i dorosłych.
5. Dzisiaj na każdej mszy będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków, którymi w Wigilijny wieczór w gronie najbliższych będziemy łamać się i składać życzenia. Nabywać je można w zakrystii lub biurze parafialnym. W tych miejscach też możemy zaopatrzyć się w świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Wspierając w ten sposób akcję „Caritas”, której symbolem jest świeca, a jej płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi. Za świece większe składamy ofiarę 15 zł., za mniejsze 8zł.
6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek od 16:00-16:30; wtorek, środę i czwartek od 09:00-10:00.
7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania klas ósmych ( z Grupy II) w sobotę (04.12) na Mszy Św. o godz. 17:00. Następnie spotkanie formacyjne.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
9. W minioną niedzielę proboszcz naszej parafii, ks. Jan ustanowił nowych ministrantów. Zostali nimi: Wojtek i Fabian. Podniosłą chwilą był moment, kiedy ks. Proboszcz – po poświęceniu komży – poprosił mamy chłopców, żeby pomogły założyć ją swojemu synowi. Ta prosta, zwykła wydawałoby się czynność, ma w sobie głęboką wymowę. Bowiem rodzice w jakiś sposób dzisiaj złożyli swoją pociechę Panu Bogu w ofierze, by mógł Mu służyć przy Jego ołtarzu, w Jego świątyni. Małym bohaterom życzymy, by mogli – swoje szczere pragnienie – realizować przez wiele lat, a może i do końca życia pełnić tę świętą służbę… Ponadto 2 ministrantów Paweł i Bartosz zostało ustanowionych lektorami Słowa Bożego (otrzymali alby). Gratulujemy nowym ministrantom i lektorom – także ich rodzicom, którzy zachęcają ich do służby przy ołtarzu – oraz zapraszamy nowych chłopców do tej wspólnoty. Szczęść Boże!
10. Z kalendarza liturgicznego:
– 30 listop. (wt.) święto Św. Andrzeja, Apostoła
– 03 grudnia (pt.) wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
11. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź w kościele parafialnym o godz. 8:00 i 16:30. W kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 15:00; o 15:30 Msza Św.
12. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz w piątek (03.12) od godz. 9:00 miasto. Ks. wikariusz w sobotę (04.12) chorych w Kiełpinie i Wiśniówce od godz. 9:00, a wszystkich pozostałych już w środę (01.12) od godz. 13:00.
13. UWAGA! KONKURS! Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie plastycznym pt. „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły. Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły…”. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego). Technika wykonania prac: KOLAŻ Format pracy: A4, A3, A2. Ocena prac: Przy ocenie prac będą brane pod uwagę: zgodność z tematem, oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu i samodzielność wykonania pracy. Prace z dopiskiem „Konkurs Plastyczny” należy przysyłać wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia ( do pobrania na stronie https://orszak.org/…/konkurs-plastyczny–pt-z-narodzenia-pa… na adres: Fundacja Orszak Trzech Króli; Skrytka pocztowa 34; 05-410 Józefów 14. Rozpoczęliśmy radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa podczas Świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Niech to również będzie dobry czas dla każdego z nas, niech będzie to czas zmiany na lepsze, czas rozwiązania sporów, czas uporządkowania życia, czas zerwania z nałogiem, czas gorliwszego wypełniania swoich obowiązków wynikających z powołania, niech to będzie czas, który przyniesie nam prawdziwą radość
życia. Takie życzenia składamy sobie i Wam drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii.
Ks. Marcin Leszczyński Wikariusz Ks. Jan Pałubicki Proboszcz

Udostępnij

Skip to content