XI Niedziela Zwykła Trójcy Najświętszej – 16 Czerwiec 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Dzisiaj niedziela Trójcy Najświętszej kończymy okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Mamy obowiązek właśnie w kończącym się okresie przyjąć komunię świętą a przedtem pojednać się z Panem Bogiem w sakramencie spowiedzi.
2. Trwa miesiąc czerwiec – nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
3. Dnia 19.06 zakończenie roku szkolnego dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.30, w kościele filialnym w Kiełpinie o godz. 9.15
4. Dnia 20.06.2019 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zapraszamy mieszkańców parafii św. Jakuba Apostoła i Bożego Ciała na wspólne świętowanie UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA. Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. W kaplicy szpitalnej o 7.30 a w kaplicy Sióstr Elżbietanek o 8.00. Mszy św. w Kiełpinie nie będzie. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 z naszego kościoła św. Jakuba Apostoła wyruszy procesja ulicami miasta.
TRASA PROCESJI:
– ul. Zamkowa, ul. Rzeźnicka, Plac Wolności,
– I OŁTARZ przy figurze Matki Bożej Królowej Polski
– dalej ul. Sępoleńska do;
– II OŁTARZ przy Państwowej Straży Pożarnej
– dalej ul. Kolejowa do;
– III OŁTARZ róg ulicy Sępoleńskiej i Kolejowej,
– dalej ul. Kolejowa i Garbarami do;
– IV OŁTARZ przy pomniku św. Małgorzaty,
– zakończenie procesji w kościele Bożego Ciała
Na zakończenie procesji Msza Święta w kościele Bożego Ciała około godz. 12.00. W związku z procesją Bożego Ciała prosimy Drogich Parafian o przygotowanie trasy procesji, poprzez udekorowanie domostw, okien i mieszkań symbolami eucharystycznymi, które będą odzwierciedlały nasze serca również „udekorowane” łaską Bożą, by Chrystus Pan godnie przeszedł ulicami naszych parafii. „Bóg Zapłać”.
5. Chętne dzieci do sypania kwiatków mają próbę w poniedziałek 17.06.19 o godz. 16.30
6. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne w naszym kościele w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00
7. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, serdeczne „Bóg Zapłać”
8. We wszystkie niedziele miesiąca czerwca pod chórem jest kiermasz książki religijnej. Zachęcamy do korzystania z tej okazji. Ceny książek są wyjątkowo dostępne.
9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z Klasy VII Szkoły podstawowej w środę 19 czerwca o godz. 17.00 Obecność jak zawsze obowiązkowa.
10. Zbiórka dla kandydatów i Ministrantów we wtorek 18 czerwca o godz. 17.00
11. Spowiedź w Kościele w dni powszednie o godz. 8.15 oraz 16.45 , Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.00. Godzinki w Niedzielę o godz. 7.55
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa naszego patrona, św. Jakuba Apostoła.
Ks. Proboszcz Jan Pałubicki

Sakrament Chrztu Świętego przyjęli:
Kacper Jerzy Jasnoch – dn. 02.06.2019r
Marcel Nizio – dn. 02.06.2019r