VI NIEDZIELA WIELKANOCY– 26 Maj 2019 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY– 26 Maj 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki Pamiętajmy o naszych matkach żyjących jak i też zmarłych.
2. W Niedzielę 26.05.2019r o godz. 12.00 w Kościele Bożego Ciała Neoprezbiter Ks. Paweł Obuchowski odprawi Mszę Świętą Prymicyjną. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
3. Dnia 01.06 pierwsza sobota miesiąca czerwca. Nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej w łączności ze Mszą Świętą o godz. 17.00 Zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej, naszej najlepszej Matki
4. Od soboty 01.06 rozpoczynamy modlitwy do serca Pana Jezusa codziennie w łączności ze Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału czcicieli Serca Jezusowego.
5. W sobotę 01.06. przypada kolejny Dzień Dziecka modlimy się w intencji dzieci zgodnie z hasłem „Wszystkie dzieci są nasze”
6. Przy ulicy Kasprowicza 7 powstała nowa kapliczka ku czci św. Michała Archanioła – dn. 01.06.19 (sobota) o godz. 15.00 przy kaplicy w ramach akcji Promienie Miłosierdzia, odbędzie się tam Koronka do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
7. Spowiedź w Kościele w dni powszednie o godz. 8.15 oraz 16.45 , Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.00. Godzinki w Niedzielę o godz. 7.55
8. Ksiądz Proboszcz z posługą sakramentalną odwiedzi chorych w mieście w sobotę 01.06.2019r od godziny 9.00, natomiast ksiądz wikariusz odwiedzi chorych na wioskach w sobotę 01.06.2019r od godz. 8.30!!!.
9. Parafia Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście wraz z Regionalnym Kołem Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w poniedziałek dnia 3 czerwca 2019r na uroczystą Mszę św. o godz. 18.20 wszystkich, którym bliskie jest Radio Maryja i telewizja TRWAM, a nade wszystko Koła Przyjaciół Radia Maryja z naszego regionu Kujawsko – pomorskiego oraz Pomorskiego. Msza św. będzie na żywo transmitowana przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Po zakończeniu transmisji o godz. 20.00 wszyscy uczestnicy są zaproszeni na darmowy ciepły poczęstunek do Amfiteatru z drugiej strony kościoła . Od godz. 21.30 do godz. 23.35 zaproszeni goście wezmą udział w rozmowach niedokończonych w studio przy parafii w Radio Maryja.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa naszego patrona, św. Jakuba Apostoła.
Ks. Proboszcz Jan Pałubicki

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
Czterdzieści dni po Niedzieli Zmartwychwstania Chrystusa Kościół katolicki świętuje uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką.
Św. Łukasz pozostawił w Dziejach Apostolskich następującą relację o tym wydarzeniu: „Po tych słowach [Pan Jezus] uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: ´Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba´. Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej” (Dz 1, 9-12).
Na podstawie tego fragmentu wiemy dokładnie, że miejscem Wniebowstąpienia Chrystusa była Góra Oliwna. Właśnie na tej samej górze rozpoczęła się wcześniej męka Pana Jezusa. Wtedy Chrystus cierpiał i przygotowywał się do śmierci na krzyżu, teraz okazał swoją chwałę jako Bóg. Na miejscu Wniebowstąpienia w 378 r. wybudowano kościół z otwartym dachem, aby upamiętnić unoszenie się Chrystusa do nieba.

Zapowiedzi Przedślubne
/7/III
Błażej Bartłomiej Bonna – st. Wolnego, par. Boże Ciało w Tucholi
oraz
Paulina Angelika Rekowska – st. Wol. Białowieża par. św. Jakuba Ap. w Tucholi
/8/II
Daniel Galiński – st. Wolnego, par. Bożego Ciała w Tucholi
oraz
Anita Dądela – st. Wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi