II NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego– 28 Kwiecień 2019 r.

II NIEDZIELA Miłosierdzia Bożego– 28 Kwiecień 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne. Za złożone ofiary składamy Serdeczne „Bóg Zapłać”.
2. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. przychodzą w niedzielę na godz. 12.00 do kościoła parafialnego. Po Mszy św. spotkanie organizacyjno formacyjne, przygotowujące do przyjęcia sakramentu.
3. W przyszłą niedzielę 15 kwiecień, kolekta specjalna na potrzeby naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
4. Spowiedź w Kościele w dni powszednie w godz. 8.15 oraz 16.45 , Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.00. w miesiącu maju od 05.05.2019r rozpoczynamy śpiewać w każdą Niedzielę „godzinki” o godz. 7.55
5. Próba scholii „Jakubowe Nutki” w czwartek 9 maja o godz. 16.00 Zapraszamy!
6. Ksiądz Proboszcz z posługą sakramentalną odwiedzi chorych w mieście
w czwartek 02.05.2019r od godziny 9.00, natomiast ksiądz wikariusz odwiedzi chorych na wioskach w sobotę 11.05.2019r od godz. 9.00.
7. W nadchodzącym tygodniu pamiętajmy o dniach eucharystycznych pierwszego czwartku, piątku, soboty miesiąca maja oraz związanych z tymi dniami nabożeństwach.
8. W pierwszą i drugą niedzielę maja (05.05.2019r i 12.05.2019r), przed kościołem parafialnym św. Jakuba Apostoła organizujemy kiermasz książki religijnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warto z nadarzającej się okazji zakupu dobrej książki w korzystnej cenie skorzystać. Książki pochodzą z Wydawnictwa Diecezjalnego Krakowa. Zakup jakiejkolwiek książki przyczyni się do wsparcia charytatywnego potrzebujących naszej parafii i dzieci wyjeżdżających na kolonie letnie. Zapraszamy do zakupu i życzymy miłej lektury.
9. Dnia 29.04.2019 (poniedziałek) wyjątkowo w kościele filialnym w Kiełpinie odprawimy doroczny odpust ku czci św. Wojciecha biskupa i męczennika. Suma odpustowa o godz. 18.00 Zapraszamy!
10. Nabożeństwa majowe w łączności z Mszą Świętą o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Zachęcamy do wspólnej modlitwy majowej przy figurach i krzyżach przydrożnych.
11. W piątek 3 maja, rocznica uchwalenia Konstytucji oraz Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Uroczysta Msza Święta z udziałem władz Miasta i Powiatu o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny i Tucholi. Serdecznie Zapraszamy do aktywnej modlitwy i uczestnictwa.
12. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa naszego patrona, św. Jakuba Apostoła.
Ks. Proboszcz Jan Pałubicki

Święto Bożego Miłosierdzia
Święto Bożego Miłosierdzia rodziło się w blaskach wielkanocnego poranka.
Pan Jezus wskazywał pokornej siostrze Faustynie, by w pierwszą niedzielę po Wielkanocy uczcić Boże Miłosierdzie (por. Dzienniczek, 280). Tak też się stało za sprawą polskiego papieża
dla dobra całego Kościoła. Wobec Jezusowej miłości „Doznajemy niejako przynaglenia, abyśmy korzystając z daru miłosiernej miłości Boga, sami z dnia na dzień oddawali swe życie, praktykując miłosierdzie wobec braci. Uświadamiamy sobie, że Bóg, okazując nam miłosierdzie, oczekuje, że będziemy świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie” – mówił Jan Paweł II
w swojej homilii na Błoniach w 2002 roku.

Zapowiedzi Przedślubne
/4/I
Jarosław Nychnerewicz – st. Wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi
oraz
Dorota Michałowicz – st. Wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi
/5/I
Michał Pakowski – st. Wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi
oraz
Martyna Górska – st. Wolnego, par. św. Jakuba Apostoła w Tucholi

Odszedł do domu Ojca Niebieskiego nasz parafianin
Alojzy Pochójka 21.04.2019r.
Wieczny odpoczynek Racz Mu dać Panie…