II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Styczeń 2019 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 Styczeń 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Celebrujemy dzisiaj II Niedzielę Zwykłą roku liturgicznego. Dziś wsłuchujemy się w Słowo Boże i chcemy zrozumieć moc działania pierwszego z cudów Jezusa jaki się dokonał w Kanie Galilejskiej. Tym działaniem Jezus objawia swoja Bożą chwałę i moc w życiu człowieka, dla jego dobra oraz współbiesiadników wesela.
2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać” z pamięcią w modlitwie.
3. Spowiedź w Kościele w dni powszednie w godz. 8.15 i 16.45 oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!
4. Trwają jeszcze Ferie zimowe. Pamiętajmy w tym czasie o zasadach bezpieczeństwa w czasie wypoczynku oraz o modlitwie i kontakcie z Panem Bogiem. Na ten wyczekany przez dzieci czas, życzymy szczęśliwych zabaw i powrotów z wypoczynku zimowego.
5. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej zbiórka do puszek na rzecz Michała Gumińskiego, który choruje na nieuleczalną chorobę – cukrzycę typu I, na zakup pompy insulinowej „Mini Hed 640g” z ciągłym monitoringiem poziomu glikemii. Koszt takiej pompy wynosi ok. 17000zł. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać”
6. Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek – 21.01.2019r. – ŚW. AGNIESZKI, DZIEWICY I MĘCZENNICY – Wspomnienie
Czwartek – 24.01.2019r. – ŚW. FRANCISZKA SALEZEGO, BISKUPA – Wspomnienie
Piątek – 25.01.2019r. – NAWRÓCENIE ŚW. PAWŁA APOSTOŁA – ŚWIĘTO
Sobota – 26.01.2019r. – ŚW. TYMOTEUSZA I TYTUSA, BISKUPÓW – Wspomnienie
7. „Bóg zapłać” za wszelką życzliwość, modlitwy i składane ofiary. Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej i wstawiennictwa naszego patrona, św. Jakuba Apostoła…
Ks. Proboszcz Jan Pałubicki

Cud w Kanie Galilejskiej
Pan Jezus na weselu? Brzmi dosyć dziwnie, mało przekonująco, szczególnie w czasach, gdy oddzielamy nasze „normalne życie” od życia religijnego. Tu życie, radość, przyjemność, tam modlitwa, zamyślenie i czynności rytualne. Żyjemy czasem w rozdwojeniu – sprawy obecności Bożej zostawiamy w murach kościoła czy kaplicy, a naszą sferę prywatną próbujemy organizować sami. Pan Bóg ma swoje miejsce w świątynie, a cała reszta nie należy do Niego. A Pan Jezus uczy czegoś zupełnie odmiennego. Jest na weselu z uczniami i Matką Maryją, uświęca swoją obecnością początek wspólnego życia małżonków, powstającej właśnie w tej chwili nowej rodziny. Pan Jezus uczy nas, że On jest obecny w każdej chwili naszego życia, również na wspólnej drodze małżeńskiej i z całą swoją boską mocą, a przede wszystkim z Miłością, wkracza w nasze najmniejsze problemy. Wino się skończyło, zaraz pewnie wszystko dobiegnie końca. A On z troską i ogromną Miłością chce temu zaradzić. Jakie jest to Boże wino? Dobre! Starosta mówi jasno, że pan młody zachował „dobre wino aż do tej pory”! Pozwól Bogu zatroszczyć się o siebie, o Twój brak wina, które jest naszą codziennością, naszymi najdziwniejszymi problemami, którymi nie chcielibyśmy zajmować Pana Boga, ponieważ „nie wypada”. Wypada! Zaproś Go do swojego życia. Pozwól Mu na to, aby wodę Twoich niedomagań, słabości, tych zwykłych codziennych spraw, przemienił w wino – to dobre wino, gdyż inne być nie może. I daj się zaskoczyć, nie wiedząc nawet, kiedy zadział się cud!

Do stuletniego jubilata przyjechał prezydent miasta:
– Myślę – powiedział na koniec wizyty, że w dniu kolejnych Pana urodzin
znów się spotkamy.
– I ja tak myślę – odpowiedział dziadek.
Pan prezydent jeszcze całkiem nieźle wygląda.

Odeszli do domu Ojca w dniu 4.01.2019r
Włodzimierz Jan Drzewiecki
Lech Mirosław Drzewiecki
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…